TOPLU SMS

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

 • Baykuş Reklamcılık Ltd.Şti.
  Adalet Mah. Anadolu Cad. No:41 /101 Bayraklı İZMİR
 • (850) 346-9826
 • (543) 552-4000
 • [email protected]

E-BÜLTEN

Okul Toplu SMS Nedir?

Okul Toplu SMS Nedir?

 • Toplu SMS yaşantımızın her yerine girmiş ve her sektöre uygun çözümler üretilmiştir. Bunların başında Eğitim sektörü gelmektedir. Okullar velileri ile sürekli iletişim halinde olmak zorunda olduğundan dolayı Toplu SMS sistemi okullar için önem arz etmektedir. Örnek vermek gerekirse; Veli toplantısı için günler öncesinde velilere öğrencilerle davetiye gönderip bu davetiyenin veli tarafından imzalanarak öğrencinin okula geri getirmesi bekleniyordu. Bazen türlü bahanelerle geri gelmiyordu bazen de gelen davetiye veli yerine farklı birisi tarafından imzalanarak geri geliyordu.  Bu şekilde birçok velinin bilgisi olmuyordu toplantıdan. Toplu SMS kullanan okullar bu işlemi bir kaç dakikada yapıyor ve kime ulaşmış kime ulaşmamamış 
   
 • Eskiden veli bilgilendirme için telefon yada mektup kullanılmaktaydı. Öğrencinin okul içerisindeki davranışları, faaliyetleri, ödev yapma durumları, ders notları ve buna benzer okul aktiviteleri hakkında velilere kısa sürede bilgi vermenin yeni yöntemi Okul Toplu SMS sistemi. Bu sistem ile tanışan okulların iş yükleri azalmakta, zaman yönetimini daha iyi yapabilmektedir. 
   
 • Piyasada çok fazla sayıda toplu sms firması var, bazıları standart özellikler sunarak özel sektöre hizmet vermektedir, bazısı da  belirli bir sektöre yönelerek o sektörün ihtiyaçlarına özel çözümler üretmektedir. Özellikle eğitim kurumlarının toplu sms ihtiyacını bir ekmek kapısı gibi görerek, onları kelime oyunları ile içine çeken, bir kaç basit sayfa adı kullanarak okullara özel panel olduğunu ileri süren yüzlerce firma vardır. Bunlardan bazısı özel çalışmalar ve reklamlar yaparak google gibi arama motorlarında üst sıralarda yerini almakta, hatta abartıp defalarca kurum telefonları üzerinden kurumları taciz etmekte ve bünyelerine katmak için çalışma yapmaktadır. Kimi kurum bıkkınlıktan, kimi kurum inandığından bu tip firmalara kaydolmakta ve sonunda pişman olarak gerçek özelliklerin peşine düşmektedir. Tabii bu tip yanılmalar tecrübeye sabit olduğu için, öncesinde kim anlatsa da inanmayacak ve yine insan kendi çizdiği yola gidecektir.