HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

OkuldanSMS 

2010 yılında kurulmuş ve bugüne kadar bir çok firma için SMS çözümü olarak yazılım yapmış Baykuş Reklamcılık ve Telekomünikasyon Ltd.Şti. Firmasına ait  bir kuruluştur.

 

Baykuş Reklamcılık ve Telekomünikasyon Ltd.Şti.

Firma olarak eğitim  kurumlarının ihtiyaçlarını biliyor ve onlara uygun yazılımlar ve çözümler üretiyoruz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

SIKÇA SORULAN SORULAR

Toplu SMS, özellikle okulların veli ve personele ulaşmadaki en etkili iletişim yoludur. Bu sistem sayesinde bilgisayar üzerinden aynı anda binlerce kişiye kısa mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

Öncelikle "ÜYE OL!" linkinden gelen formu doldurarak Ücretsiz Üyelik gerçekleştirmeniz gerekir. Hediye 10 SMS otomatik olarak hesabınıza yüklenir ve müşteri temsilcilerimiz size ulaşarak panelinizi teste açık hale getirir. TEST başlığı ile hemen kullanmaya başlayabileceğiniz sistemi, kendi belirleyeceğiniz gönderici adlarıyla kullanmak için evraklarınızı göndermeniz gerekmektedir. Ardından talep etmiş olduğunuz gönderici adları tarafımızca incelendikten sonra onaylanır ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Başlıklı SMS diğer adıyla Orjinatörlü SMS, mesaj gönderdiğiniz kişinin telefonunda, gönderen kısmında telefon numarası yerine kurumunuzun adını yani "OKUL ADI"nızı gösteren bir servistir. Bu servisin ayrıcalığı, kurumsal kimliğinizi üst seviyeye çıkarması ve alıcı tarafından daha ciddiye alınmayı sağlamasıdır.

Standart gönderimlerde 1. mesaj 160 karakter uzunluğundadır. 1 mesaj içinde 160 karakterden fazla yapılan gönderimlerde; 

2. mesaj 161-306 karakter arasıdır.

3. mesaj 307-459 karakter arasıdır.

4. mesaj 460-612 karakter arasıdır.

Türkçe karakterli gönderimlerde 1. mesaj 155 karakter uzunluğundadır. 1 mesaj içinde 155 karakterden fazla yapılan gönderimlerde;

2. mesaj 156-293 karakter arasıdır.

3. mesaj 294-440 karakter arasıdır.

4. mesaj 441-587 karakter arasıdır.

Ayrıca; ş,ğ,ı,ü,ö gibi türkçe karakterler 2 karakter sayılmaktadır. Bu karakter sınırlamaları operatörlerin ortak uygulaması olup, cep telefonları dahil tüm platformlarda aynı şekilde hesaplanmaktadır. 

Sistemimizde mesaj gönderim kutusunun altında mesaj uzunluğunu gösteren sayaç vardır, buradan kontrolünüzü sağlayabilirsiniz. 

ÖNEMLİ! 12/12/2016 tarihli Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından uygulamaya konulan Zorunlu Operatör Kodu Düzenlemesi kapsamında, gönderilen her mesajın sonuna otomatik olarak B372 kodu yerleştirilmektedir. Mesajdan sonra eklenen boşluk ve bu kod toplamda 5 karakter sayılmakta ve mesaj sayacına eklenmektedir. Ayrıca siz kullanıcılarımızın herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur.

Program veya herhangi bir yazılım kurulumu gerektirmez. Bu sayede sadece programın kurulu olduğu bilgisayarı kullanmak zorunda kalmazsınız. İnternet bağlantısı olan her bilgisayardan veya mobil cihazdan anında SMS gönderebilirsiniz.

Evet. Sistemimiz tamamen yasal yollardan sizlere hizmet vermektedir. Çalıştığımız STH firma bilgileri web sitemizin alt bölümünde yer almaktadır. Dilerseniz resmi BTK Yetkilendirme Sorgulama sayfasından lisans bilgilerini inceleyebilirsiniz. 
Çalışmış olduğumuz STH Firma lisans numarası: B372