Abonelik İşlemlerinde Neden Bu Kadar Evrak İsteniyor?

Abonelik İşlemlerinde Neden Bu Kadar Evrak İsteniyor?

17 Ekim 2019 , Perşembe

Abonelik işlemlerinde istenilen evraklara bakınca insanın aklına gelen ilk soru " Neden Bu Kadar evrak isteniyor?"dur. 

Türkiye Cumhuriyeti yasaları gereği iletişim sektöründe faaliyet gösteren firmalar hizmet verdikleri müşterilerinin gönderdikleri mesajları ve yaptıkları aramaların raporlarını devlete bağlı olarak faaliyet gösteren Bilgi ve Teknoloji Kurumu (BTK)’ya bildirmek zorundadır. Bu bilgilerle beraber mesaj gönderen veya arama yapan kullanıcının kişisel bilgilerini de bildirmek zorundadır. Örneğin yeni bir hat açtırırken kimlik fotokopinizi alırlar, abonelik sözleşmesi imzalatırlar. Bunun sebebi budur. Tüm operatör ve operatör bayileri kullanıcıların kişisel bilgilerini saklamak ve gerektiğinde devlete vermek zorundadır. 

Yine yasalar çerçevesinde müşterilerin kişisel bilgilerini alan firmalar bu bilgileri güvenli depolarda saklamak ve asla kendi amaçları doğrultusunda kullanmamakla yükümlüdürler. Bunun aksi bir durum tespit edildiğinde ağır cezalar uygulanmaktadır. BTK bu konuda hassas davranmaktadır ve 20.000 TL yi bulan  cezalar verebilmektedir. Ayrıca sektörden men etme, faaliyeti geçici olarak durdurma gibi cezalar da verebilmektedir.

Bundan dolayı Okuldan Sms Firması olarak Tüm Müşteri Evraklarının Aslını Lisanslı operatörümüzün Arşiv Merkezinde barındırmaktayız. 

Yorumlar

Yorum Yap

footer-logo

Kısa mesaj hizmeti, T.C. Bilgi Teknoloji Kurumu (BTK)'dan işletmeci yetkisine sahip İnteraktif SMS Telekomünikasyon Hiz.Tic.Ltd.Şti. ad ve hesabına sunulmaktadır.

İLETİŞİM

 • Adres :
  Baykuş Reklamcılık Ltd.Şti.
  Adalet Mah. Anadolu Cad. No:41 /101 Bayraklı İZMİR
 • Telefon :
  (850) 346-9826
 • GSM :
  (543) 552-4000
 • E-Mail :
  [email protected]